Babička Diana by bola pyšná: Nádherné gesto Williamových detí!

Kráľovská rodina sa postavila pandémii koronavírusu čelom. Princ William s manželkou Kate sa dokonca pridali k dobrovoľníkom a urobili niečo, čo by charitu milujúcu princeznú Dianu rozhodne potešilo.

​Následník britského trónu, princ William, a jeho manželka Kate Middleton sa rozhodli na sociálnej sieti zverejniť záber, ktorý dojíma - názorne totiž ukazuje, ako sa vojvoda s vojvodkyňou z Cambridge aktívne zapojili do národného dobrovoľníckeho úsilia. Nielen, že princ tajne pracuje v organizácii Shout 85258, ktorá pomáha ľuďom s psychickými problémami v krízových situáciách, ale myslí aj na tých, na ktorých spoločnosť v ťažkých časoch trochu zabúda.

"V apríli navštívila celá rodina panstvo Sandringham, kde sa pripravili a rozniesli potravinové balíčky všetkým izolovaným dôchodcom v miestnej oblasti," píše sa na oficiálnom instagramovom účte Kensington Royal. Na fotografii, ktorú ako obvykle urobila Kate, je zvečnený ako William, tak aj jeho dve staršie deti, princ George a princezná Charlotte. Neodradilo ich pritom ani škaredé počasie. Práve naopak, vyzbrojili sa dáždnikmi a vyrazili za seniormi, ktorých pandémia koronavírusu uväznila v ich domovoch.

Nie sú, samozrejme, jediní, ktorí sa venujú tejto záslužnej činnosti: potravinové balíčky roznášali ľuďom aj princezné Eugenia a Beatrice, sesternice princa Williama. V Spojených štátoch si svoju občiansku povinnosť plnil aj princ Harry a manželkou Meghan Markle. Neziskovú organizáciu Project Angel Food podporili nielen tým, že im poskytli rôzne trvanlivé potraviny, ale na jeden deň sa venovali rozvážaniu jedla pre ťažko chorých klientov.

Neprehliadnite

Najčítanejšie nanoviny.sk