Nový hit, ktorý nedostanete z uší: Titulnú skladbu k 1890 si okamžite zamilujete!

Hlas vám bude znieť až príliš povedome.

Mnohí z vás si už v našich upútavkách a videách k novému historickému seriálu 1890 všimli aj zaujímavú hudobnú stránku seriálu vďaka novej titulnej piesni. Prezradíme vám, že autorom chytľavej titulnej skladby je Samo Smetana zo skupiny Banda a vznikla ešte v roku 2011 na námet horehronskej ľudovej piesne. Vtedy sa však na debutový album kapely Banda nedostala. Tvorcom seriálu 1890 sa však napokon zapáčila natoľko, že požiadali jej autora Sama Smetanu, aby ju upravil a pretextoval do takej podoby, aby sa mohla stať jeho titulnou skladbou. Podarilo sa a dnes si ju môžete vychutnať už aj vy v plnej kráse.

Titulnú pesničku k seriálu 1890 naspieval Juraj Benetin zo skupiny Korben Dallas Titulnú pesničku k seriálu 1890 naspieval Juraj Benetin zo skupiny Korben Dallas Zdroj: joj.sk

Ak vám znie hlas z piesne povedome, napovieme vám, že patrí známemu spevákovi Jurajovi Benetinovi zo skupiny Korben Dallas. Kapela je divákom JOJky známa aj vďaka tomu, že názov ich piesne Za sklom napokon poniesol aj rovnomenný jojkársky akčný seriál a samotná pesnička sa vtedy stala titulnou skladbou. Text sa nesie v duchu noir, podobne ako celý seriál. Nechajte sa vtiahnuť do podmanivej atmosféry Gemera a nového seriálu 1890 aj vďaka novej titulnej pesničke od skupiny Banda, ktorú si môžete vypočuť v našom videu.

Historický seriál 1890 štartujeme už budúcu nedeľu 5. marca o 20:35 na JOJke!

HLÁŠKYZO SERIÁLU