Bez seba sa nepohnú ani na krok: Ondrík s Náhalkom na seba žiarlia ako praví manželia!

Vieme, prečo sú obaja slobodní.

Veľkolepý historický seriál 1890 nie je len plný histórie, napätia a drámy, ale aj množstva humorných situácií a vtipných vsuviek. Najväčšiu dávku diváckeho smiechu majú na svedomí bezkonkurenční žandári Ondrík s Nahálkom. Táto nerozlučná dvojica Pata a Mata v uniforme síce svoje povolanie zbožňuje, akurát by boli najradšej, keby v ňom nemuseli „vkuse“ pracovať. Aj vďaka tejto nechuti tak vzniká množstvo vtipných perál a humorných hlášok typu „furt dačo, a taká dobrá robota by to bola, keby fúrt dačo nebolo treba robiť...“. 

Veselá dvojka patrí zároveň k najvýraznejším a najspriaznenejším postavám celého seriálu. Niet situácie, v ktorej by sa ocitli jeden bez druhého. Azda aj preto sú obaja bez ženy a večne slobodní, teda ak nerátame ich kamarátsky vzťah. „Oni nie sú slobodní, oni majú jeden druhého. Nahálka má kozu a Ondrík zas má mamku, inak nemá nikoho. To je dojímavá dvojica, nie komická. Dopĺňame sa ako manželia, okrem tej jedinej veci,“ uvádzajú veci na správnu mieru skutočný Ondrík s Nahálkom.

Diváci sa dokonca môžu už čoskoro tešiť aj na žandárske žiarlivostné scény. „On sa zaľúbi a postava Ondríka zrazu žiarli, prečo ide za ňou, keď on má iba jeho. Nechce dopustiť, aby si našiel nejakú partnerku, keď si ho tak prisvojuje,“ prezrádza Milan Ondrík. Jeho kolega Martin Nahálka však priznáva, že obdobná situácia nastala v minulosti aj v ich reálnom živote, akurát v opačnom garde. Najprv spolu bývali obaja herci ako študenti na internátoch. Žili búrlivým životom bez frajeriek. To sa zmenilo, keď sa ich cesty rozdelili a nestretli sa obaja v Nitre. To už však mal Milan čerstvo frajerku. Martin sa s tým jednoducho musel zmieriť. „Niekedy bolo aj také, že som šiel na kávu so Zuzkou a on šiel s nami. Ja som bol rád, lebo sme sa vtedy so Zuzkou ešte nepoznali, čiže som bol aspoň uvoľnenejší,“ vysvetľuje Ondrík. Po Zuzkinom odchode z rande sa tak mohli ich stretnutia pri káve premeniť na stretnutia pri pive. Azda aj vďaka Martinovi to dnes Milanovi so Zuzkou skvele klape aj po mnohých rokoch spolu s ich troma ratolesťami.

Sledujte ôsmu epizódu historického seriálu 1890 opäť zajtra o 20:35 na JOJke!

Redakcia / IP

Redakcia / IP

Viac článkov od autora

HLÁŠKYZO SERIÁLU