Neuveríte vlastným očiam: Zanedbanú ruinu manželia zrekonštruovali na nepoznanie!

Moderátorka Katka Jesenská v rámci relácie Na chalupe zavítala do oázy relaxu Radeka a Elišky. No nie vždy to tak bolo. Keď nehnuteľnosť kúpili, interiér bol v príšernom stave. Zaľúbencom sa ho však podarilo fantasticky prerobiť.

V obľúbenej relácii Na chalupe divákom pravidelne predstavujeme krásne chalúpky, ktorým dávajú nový život kreatívni, šikovní a nápadití chalupári. V najnovšej časti moderátorka Katka Jesenská zavíta na česko-rakúske pohraničie, kde majú svoju oázu relaxu manželia Radek a Eliška Klimešovci. Rozprávkovo vyzerajúca chalúpka pochádza z roku 1934 a má teda úctyhodných 85 rokov. Hoci teraz v interiéri pôsobí všetko idylicky, nebolo to tak vždy. „Tá chalupa nevyzerala pekne. Nebolo hotové zádverie, fasáda, všade tu bola džungľa. Bolo to dosť divoké. Ale vnútro nám učarovalo. Rodičia nás chceli odradiť, pretože nás čakalo naozaj veľa práce. Že na to nemáme dosť času, peňazí a skúseností. Ale my sme sa nedali a šli sme do toho,“ skonštatovala hrdá chalupárka Eliška.

​Na začiatku sa do rekonštrukcie vrhli s obrovským nadšením a sami sa utvrdzovali v tom, že to až také náročné nebude. No opak bol pravdou. Trvalo to pomerne dlho a podľa ich slov to bolo poriadne ťažké. „Na prízemí bola na zemi hlina. Steny boli holé, kamenné. V kuchyni a kúpeľni nebolo nič. To bol sklad vecí. Vrchné poschodie vyzeralo celkom pekne, ale tu dole to vyzeralo ako v chlieve,“ zhodnotili manželia so smiechom. Ich úsilie však stálo za to, čo poviete?

Sledujte reláciu Na chalupe každú nedeľu o 16:50 na JOJke!

Lenka Filipová

Lenka Filipová

Viac článkov od autora