Na toto rozhodne nikdy nezabudnú: Najadrenalínovejšie zážitky moderátorov Ranných novín!

Živé vysielanie je plné nástrah, z ktorých občas vzniknú síce nečakané, no o to vtipnejšie zážitky. O tých nám porozprávali samotní moderátori obľúbeného jojkárskeho ranného vysielania.

Čo sa udeje v Ranných novinách, to sa jednoducho vrátiť späť už nikdy nedá. Svoje o tom vedia aj moderátori, s ktorými vstávate každé pracovné ráno o 6:15 už rok a pol. Ich zážitky zo živého vysielania rozhodne stoja za to:

Erika Barkolová

"Pre mňa bol najvtipnejší moment, keď klavirista začal hrať a klavír nevydal žiaden zvuk, a to aj napriek tomu, že bol v elektrike a predtým sme všetko vyskúšali. Musela som pri rozhovore totálne improvizovať, vyhovorila som sa na škriatka v štúdiu a pokračovala som v rozhovore."

Thomas Puskailer

"Veľmi dobre si pamätám jedno moje neúmyselné skomolenie slovenčiny, ktoré mi ľudia radi pripomenú, keď sa stretneme. Dokonca to začali používať aj oni a pýtajú sa ma na to, ako som to vymyslel. Stalo sa to v prvom vysielaní, 12. marca 2018, keď som povedal, že vtáčky vtáčajú a myslel som tým, že vtáčiky čvirikajú."

Daniel Cibula

"Ja mám vždy zábavu, keď tam spolu s nami sedí aj Thomas a je taký oduševnený. Inak je veľmi zábavné, keď sa v živom prenose doberajú Erika Kresťanková s Brunom. A za mňa vtipný moment, keď som povedal namiesto príjemné dobré ráno - "príjemný podvečer", čo bolo aj zábavné a aj trápne zároveň. Som totiž naučený z Novín o 17 hovoriť príjemný podvečer."

Dodo Kuriľák

"Vtipných momentov je veľa, lebo si rozumieme, a tak si môžeme dovoliť navzájom sa doberať. Najväčšia zábava ale je, ak človek povie aj to, čo nechce. Napríklad, keď Juraj Hajdin premenoval tunel Sitina na Hotel Sitina. Kde asi spal večer predtým?"

Peter Jurčovič

"Medzi neznesiteľných votrelcov v televíznom štúdiu patria muchy a najlepšie hneď mäsiarky. Svoje si s nimi už viackrát zažila pani Zdenka Studenková.  Dokonca sa už s jednou muchou aj "skamarátila", keďže ju pravidelne navštevuje v relácii Inkognito. Viackrát som už aj ja zažil muchu a najlepšie hneď pri nahrávaní Najlepšieho počasia.  Ale najzaujímavejší zážitok bol vo vysielaní Ranné noviny. Lietala okolo nás štyroch, ale po čase si sadla môjmu kolegovi na klávesnicu laptopu. V tom momente som mal poruke len podložku pod myš, a tak som tú muchu presnou ranou zlikvidoval. Lenže v tom tichom prostredí štúdia sa ozvala rana ako z dela."

Ranné noviny Ranné noviny Zdroj: TV JOJ

Miriam Jarošová

"Nie je to celkom veselý moment z vysielania, ale je to skôr moment ešte pred prvým vysielaním. Keď sme ešte vysielali do steny, nebola som na poslednej porade, keď sa rozhodovalo, či sa začne vysielať. Mala som mať úplne prvé vysielanie, 12.3.2018.  Bola nedeľa neskoré popoludnie a syn prišiel za mnou s tým, že beží v TV kraul, že od zajtra, od pondelka, sa vysielajú Ranné noviny. Tak som išla do práce na skorú rannú hodinu a dúfala som, že syn si zo mňa nevystrelil. Ale bolo nás tam ráno viac, tak som pochopila, že sa ozaj vysiela. Ak by som synovi neuverila, tak by to bol ozaj veselý moment z ranného vysielania - meteo človek nedorazí. Nakoniec sa tento veselý prvok podaril kolegovi Miškovi, iba o pár týždňov neskôr."

Bibiána Ondrejková

"Páči sa mi, že máme vo vysielaní zaujímavých hostí a hudobníkov, ktorí hrajú naživo. Stáva sa mi, že som dojatá. Verím, že tá energia prechádza aj cez obrazovku na diváka. Prekvapili a dojali ma moji drahí kolegovia napríklad aj na moje narodeniny. Takú krásnu kyticu som dostala vo vysielaní..."

Bruno Ciberej

"Vtipný moment nemám, predsa len vysielame spravodajstvo. Ale dokážeme sa aj dosť nasmiať a, samozrejme, mám rád, keď sa s kolegami doberáme. Mám v pamäti skôr situácie, ktoré neboli práve najsmiešnejšie, ako napríklad, keď nám čítačka (teda zariadenie, ktoré prenáša text pred objektív kamery a my tak môžeme čítať správy) celé ráno nefungovala. To znamená, že sme sa snažili učiť aspoň prvé vety správ naspamäť, aby sme sa pri začiatku správy pozerali na diváka. Pre Bibiánu to až taký problém nebol, pretože ako herečka sa s učením textu stretáva bežne, ja mám trochu menej vycvičenú pamäť, takže som musel zabojovať. Ale skoro dve a pol hodiny v takých podmienkach boli milou skúškou, aj keď nečakanou."

Alena Stračiaková

"Vtipné bolo, keď počas vysielania do štúdia prišiel náš zvukár Vladko a začal nám upravovať porty. Myslel si, že už nie sme vo vysielaní. Tak sme ho pekne predstavili, povedali, že je náš a že sa ľudia nemusia báť, že by nám tam chodil hocikto. Vladko pozdravil a s červenými líčkami odišiel. Na reportáž o nejakom zvieratku, ktorému hrozí vyhynutie som reagovala: "Aby neskončil ako vták Dodo." (vták Dodo už vyhynul). Náš Dodo sa na tom zasmial a Thomas udivene reagoval s otázkou: "Dodo, tvoj vták je mŕtvy?" No viac nám nebolo treba."

Sledujte Ranné noviny každý pracovný deň o 6:15 na JOJke!

Redakcia / IP

Redakcia / IP

Viac článkov od autora

Najčítanejšie nanoviny.sk