Vlado Zápala

OTO 2011: Najväčšiu šancu má opäť Lenka!

Športový redaktor TV Joj Vlado Zápala má v každej kategórii hneď niekoľko osobností či programov, ktorým by víťazstvo bez váhania doprial. Zo športu verí Lenke Čvirikovej-Hriadeľovej.

Televízii Joj sa tento rok ušlo v každej televíznej kategórii množstvo nominácií, výnimkou nie je ani športové spravodajstvo. Okrem jeho nežnejšej tváre Lenky Čvirikovej-Hriadeľovej sa pod vedením Petra Hollého prebojoval do nominácií aj redaktor Vlado Zápala. Pri zmienke o OTO-vi však vôbec nemyslí na vlastný triumf, naopak, výhru rozdeľuje medzi kolegov. "Lenka vyhrala už niekoľkokrát a rozhodne má najväčšiu šancu aj v konkurencii ostatných televízií," prejudikuje Vlado víťaza medzi osobnosťami športu.

V kategórii Osobnosť TV spravodajstva sa teší z trojice našich tvári, no jedna mu tam predsa len chýba: "Mne sa páči Ľubo Sarnovský, je výborný a doprial by som mu to rovnako ako Janovi. A samozrejme skvelé sú aj Adriana s Luciou." Práve Lucia je jedným z najväčších želiezok našej televízie. Dvojnásobná víťazka sa páči aj Vladovmu bratovi Jarovi z konkurenčných správ: "Na Lucku boli veľmi dobré ohlasy, aj bratovi sa páčila. Keď vyhrala, hneď som jej posielal sms, že jej to prajem." 

Športový redaktor nesleduje len naše správy, s rodinou si večer spríjemňuje Panelákom a Profesionálmi. "Keď prídeme domov z roboty, so ženou, s deťmi pokecáme, čo sa cez deň dialo a popri tom pozeráme Panelák. Veľmi sa mi páčia aj Profesionáli, tento seriál nám závidí aj brácho", hovorí s úsmevom. Okrem seriálov si Vlado rád pozrel Česko Slovensko má talent a inšpirácie pravidelne čerpá z Nového bývania: "Sú tam nielen byty a domy, ale aj chalupy a niekedy tam nájdeme inšpiráciu pre našu chalupu." Tú s rodinou navštevuje vždy, keď je chvíľa voľna, aby načerpal z atmosféry vidieka. "Výborne sa tam cítim, stále hovorím, že som taký dedinčan," dodáva Vlado Zápala na záver.