Chcete mať inteligentnú domácnosť? Jeden by neveril, čo všetko sa dá ovládať na diaľku

Takéto sú možnosti.

Inteligentná domácnosť nie je hudbou budúcnosti, ale pojem, s ktorým sa stretávame čoraz častejšie. V prvom momente to síce evokuuje predstavy, že váš domov preplníte najmodernejšími technológiami a zariadeniami, ale nie je to písaným pravidlom. Inteligentnými systémami môžete nielen ušetriť a zvýšiť komfort vášho bývania, ale aj vykonávať bežné denné činnosti ako rozsvietiť a zhasnúť, ovládať kúrenie, stíšiť či pridať zvuk na televízore, pustiť rádio alebo stiahnuť žalúzie na diaľku.

Zdroj: Profimedia

"Je jedno, či bývate v byte, alebo dome, inteligentnú domácnosť si viete nainštalovať kdekoľvek," hovorí odborník Ivan Puchrík. Ovládanie inteligentnej domácnosti nie je vôbec náročné. "Dá sa to cez mobilný telefón. Na diaľku viete vypínať spotrebiče či kontrolovať deti," vysvetľuje. Inteligentná domácnosť je vlastne automatizovaný a vzájomne prepojený systém, ktorý dokáže spravovať domácnosť a bezpečie pomocou moderných technológií. Pri výbere systému je dôležitá najmä aplikácia, ktorú si stiahnete do mobilu. Tá by mala byť jednoduchá a ponúkať prehľad všetkého, čo chcete o svojom domove vedieť. Už po jej spustení by ste sa mali dozvedieť, čo všetko sa u vás doma deje. Výhodou určite je, že vďaka inteligentnej domácnosti dokáže ušetriť na prevádzkových nákladoch, pretože na diaľku viete napríklad vypnúť kúrenie v čase, keď sa doma nenachádzate, čím znížite spotrebu, alebo v lete viete na diaľku ovládať klimatizáciu, ktorú si môžete zapnúť skôr ako prídete domov a nehrozí, že sa vrátite do vyhriateho bytu či domu.

Čo všetko sa dá ovládať inteligentným riešením? Dozviete sa v priloženom videu.

Nevideli ste niektorú z epizód Nového bývania? Pozrite si ich v našom bezplatnom archíve.

Tagy: Nové bývanie inteligentná domácnosť

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.