Slovania

JOJka začína nakrúcať veľkolepý seriál Slovania: Tešte sa na pútavý príbeh a veľké mená!

Televízia JOJ pokračuje v tvorbe vysokorozpočtových projektov, ktoré ulahodia aj tomu najnáročnejšiemu divákovi. Najnovšie sa pustila do doteraz nevídaného televízneho projektu na slovenskom trhu pod názvom Slovania.

Veľkolepý príbeh Slovanov ožíva. Štáb aj herci pripravovaného výpravného dobrodružno-historického seriálu Slovania sa už presunuli za slovensko-ukrajinské hranice, kde od minulého týždňa nakrúcajú nevídaný 12-dielny seriálový projekt. Medzinárodný koprodukčný seriál v spojení s našimi východnými susedmi prinesie pohľad na život Slovanov, obyvateľov Karpatskej kotliny v 7. storočí nášho letopočtu, ktorý bol plný dramatických zvratov a udalostí. Jeden z najdrahších a najambicióznejších lokálnych seriálov vzniká v réžii Petra Bebjaka s producentkou Wandou Adamík Hrycovou a kameramanom Martinom Žiaranom. Nakrúca sa na severozápade Ukrajiny, kde boli pre účely seriálu postavené dve historické slovanské drevené dediny. Nakrúcanie Slovanov bude prebiehať pol roka, a to aj s množstvom známych slovenských tvárí. Vo výpravnej sérii s prvkami fantasy sa predstavia mnohé herecké hviezdy, ako napríklad Zuzana Fialová, Juraj Loj, Richard Autner, Dušan Cinkota, Michal Režný či Andrej Hryc. Viac o seriáli vám prinesieme už čoskoro. 

O seriáli Slovania
Nový historicko-dobrodružný seriál s prvkami fantasy zobrazí život Slovanov, obyvateľov Karpatskej kotliny v 7. storočí nášho letopočtu, ktorý bol plný dramatických zvratov. Vtedy chod dejín určovali pravidelné nájazdy krutých Avarov a divoké, zlomyseľné výčiny krvilačných slovanských božstiev. V seriáli tak nebude chýbať tajomno a mystéria typická pre raný stredovek, napätie a dejové zvraty založené na stretoch medzi charaktermi, ale aj zásahy vonkajších síl v podobe božstiev, cudzej viery a nepriateľov Avarov. Samozrejmosťou budú aj akčné boje so šermovaním a jazdami na koni, ale tiež vyhranené charaktery, ktoré len potvrdzujú, že sa ľudia ani naprieč storočiami v mnohom nezmenili. Temné slovanské božstvá a obety pre ne doteraz odkazujú na súčasné ľudové zvyky a ľudovú slovesnosť, ktorých často bizarný pôvod dnes už nevnímame. Nový seriál nám ich priblíži. 

Redakcia / IP

Redakcia / IP

Viac článkov od autora
Tagy: Slovania