Neznámy cudzinec musí zabojovať o vlastný život! Dostane druhú šancu?

Cudzinca za znesvätenie Postrižín a smrť Desany čaká trest. Zdá sa, že Drahina snaha o jeho záchranu je márna a cudzinca môže ušetriť od smrti iba veľká obeta. Dostane druhú šancu na život?

Neznámeho cudzinca, ktorého krivo obvinia zo smrti Desany, čaká nekompromisný trest - musí zaplatiť svojím životom. Nepomáha ani jeho tvrdenie, že je nevinný. Snaží sa vykúpiť a preto podstúpi riadne martýrium, keď mu na ruky pustia žeravý kov, no on napriek hrôzostrašným bolestiam drží ako hluchý dvere. Následne od bolesti odpadne a všetci čakajú, že či sa mu popáleniny do druhého dňa vyliečia. Ak by sa tak stalo, má právo na život, ak sa tak však nestane, musí zaplatiť životom. Nasledujúci deň sú všetci prekvapení, pretože na jeho rukách niet stôp po popáleninách. Avšak karty zamieša Čarad, ktorý všetkých ovplyvňuje, a vyhlási, že je to klamstvo a za jeho vyliečením sú zlé sily. Keď už leží na kameni a nad ním stojí Horan, aby mu zoťal hlavu, padne otázka, či sa nájde niekto, kto by si to s ním vymenil. Ako to celé dopadne? To sa dozviete už dnes večer na JOJke.

​Príbeh zasadený do siedmeho storočia sleduje osudy obyvateľov Karpatskej kotliny v čase pred spojením slovanských kmeňov. Mladej bylinkárke Drahe vstúpi do života záhadný cudzinec, ktorého nájde dobitého počas slávnosti postrižín. Rozhodne sa mu pomôcť rozpomenúť na to, odkiaľ prišiel, a popri tom sama zistí mnohé o sebe. Kým sa však naučí, ako narábať so svojimi zvláštnymi schopnosťami, v susednom hradisku sa odohrá tragédia, ktorá obráti život miestnych ľudí naruby.

Nenechajte si ujsť seriál Slovania už dnes o 20:35 hod. na JOJke!