Pozrite si malú ochutnávku zo seriálu Uhorčík: TÁTO zbojnícka hymna vás dostane!

Na obrazovky televízie JOJ sa už dnes večer dostane pripravovaný komediálny seriál Uhorčík. Je to ľahká a oddychová paródia inšpirovaná zbojníckymi výčinmi Jánošíkovskej družiny. Bude plná zábavy, humoru, ale samozrejme aj hudby či tanca!

Nápad prísť s takýmto typom seriálu mal herec René Štúr, ktorého diváci JOJky poznajú z viacerých projektov. Ja som si postavu Uhorčíka zahral v divadle a ten monológ mal veľký úspech. Tak som to chcel natočiť. Tento projekt je zaujímavý aj tým, že tuto sme všetko kamaráti a priatelia,“ začal svoje rozprávanie René, ktorý v seriáli stvárňuje Uhorčíka. Okrem toho mal pod palcom aj písanie scenárov, na ktorých pracoval spolu s režisérom Michalom Židzíkom. Na výnimočnú zbojnícku tematiku seriálu sa viaže hneď niekoľko ďalších špecifík. Aby bol Uhorčík naozaj autentický, nechýbajú v ňom nádherné a výpravné kostýmy či masky. Drvivá väčšina obrazov sa nakrúcala na viacerých miestach v krásnej slovenskej prírode.

V seriáli sú do deja výrazne zakomponované prvky folklóru. Seriál má ambíciu zastupovať viaceré regióny, o čom svedčí rôznorodosť ľudových krojov. Uhorčík je totiž určený pre všetkých Slovákov. Minulosť a súčasnosť sú v seriáli prepojené prostredníctvom satirických gagov, vďaka ktorým si každý z nás vie uvedomiť ako ľudia vnímali život kedysi a ako to je dnes. Okrem skvelých hereckých výkonov sa však v Uhorčíkovi môžete tešiť aj na množstvo výbornej hudby. Že sa rozhodne máte na čo tešiť, dokazuje aj titulná skladba s rovnomenným názvom Uhorčík od úspešnej kapely Heľenine oči. „Bude tam veľa pesničiek, sú tam aj recepty, sú tam aj muzikálové čísla. Snažili sme sa to urobiť trochu inak, aby si aj, dajme tomu, starší divák ulahodil. Je tam vidieť trošku z toho folklóru. I keď, aj to sme niekedy posunuli trošku do súčasnosti. Ale myslím si, že by to mohol byť krásny, oddychový, komediálny seriál,“ uzavrel René.

Sledujte komediálny seriál Uhorčík už dnes o 20:35 na JOJke!

Tagy: Uhorčík